AHOTSENEA
sortzaileen gunea

Abenduak 5, larunbata


Liburu aurkezpenak
  • 13:30 – 13:55
    “Etxeko urak” (Leire Bilbao)
  • 14:05 – 14:30
    “Sugarren mende” (Asisko Urmeneta) eta “Basolatik berri onik ez” (Asisko eta Joseba Larratxe)
  • 17:30 – 17:55
    “Begiak zerumugan” (Miren Agur Meabe eta Ane Pikaza)
  • 18:05 – 18:30
    “Odolekoak” (Antxiñe Mendizabal)
Disko aurkezpenak
  • 11:00 – 11:30 HABI “Koloreak”
  • 12:10 – 12:40 AMORANTE “Bat edo hiru”
  • 13:20 – 13:50 IZATE FALTSUA “Amorru bizia”
  • 14:30 – 15:00 XSAKARA “Ilargiaren semea 1619”
  • 15:40 – 16:10 MOXAL “Arrebetxe”
  • 16:50 – 17:20 MIHISE “Kronika@”
  • 18:00 - 18:30 BULEGO “Bulego”
  • 19:10 – 19:40 MARLIK “Azaletik ezabatu baino lehen”
  • 20:20 – 20:50 BIZARRO “Deshumanizazioa”

Abenduak 6, igandea


Liburu aurkezpenak
  • 13:30 – 13:55
    “Babel aurretik” (Joseba Gabilondo)
  • 14:05 – 14:30
    “Gau beltza” (Joseba Ozaita, Joseba Larratxe)
  • 17:30 – 17:55
    “Lilurabera” (Yurre Ugarte)
  • 18:05 – 18:30
    “Euskal demokrazia patriarkala” (Jule Goikoetxea)
Disko aurkezpenak
  • 11:00 – 11:30 PATXUKO NICE “Quim-en argazkia”
  • 12:10 – 12:40 FUFU “Lerdea”
  • 13:20 – 13:50 BASABI “Kronos”
  • 14:30 – 15:00 ADDAR “Sugarra”
  • 15:40 – 16:10 AGUXTIN ALKHAT “Hutsaren Hatsa”
  • 16:50 – 17:20 MIKEL URDANGARIN “Izurdeen lekua”
  • 18:00 - 18:30 MILA MODU “Absurdoaren paradisua”
  • 19:10 – 19:40 RAFA RUEDA “Rueda”
  • 20:20 – 20:50 GATIBU “Musikak salbatuko gaitu”

Abenduak 7, astelehena


Liburu aurkezpenak
  • 13:30 – 13:55
    “Dendaostekoak” (Uxue Alberdi)
  • 14:05 – 14:30
    “Sherlock Holmesen abenturak” eta “Odolik gabe” (Fernando Rey itzultzaile eta Adur Larrea ilustratzaile)
  • 17:30 – 17:55
    “Kilker bat autopistan” (Bernardo Atxaga)
  • 18:05 – 18:30
    “Erbesteko gutunak Victor Hugori” (Louise Michel. Amaia Lasa itzultzaile)
Disko aurkezpenak
  • 11:00 – 11:30 NAX AGIRRE “Musu”
  • 12:10 – 12:40 TRIKIDANTZ “Bizitzaz Gozatu”
  • 13:20 – 13:50 MIREN ETA ROBERTO ETXEBARRIA “Hamaikatxu kopla…pandero baten konture”
  • 14:30 – 15:00 DENA “Ezer sentitzeko”
  • 15:40 – 16:10 ETORKIZUN BELTZA “Ekaitzen osteko sua”
  • 16:50 – 17:20 HIBAI “Goxokiak”
  • 18:00 - 18:30 ELI ETA MANEX PAGOLA “Bertso musikatuak”
  • 19:10 – 19:40 LIHER “Hemen herensugeak daude”
  • 20:20 – 20:50 ZETAK “Zeinen ederra izango den”

Abenduak 8, asteartea


Liburu aurkezpenak
  • 13:30 – 13:55
    “Turista klasea” (Kattalin Miner)
  • 14:05 – 14:30
    GANBILA bilduma (antzerki testuak. Susa)
  • 17:30 – 17:55
    “Noiz arte arrazoi” (Juan Kruz Igerabide)
  • 18:05 – 18:30
    “Gure historia da etorkizuna” (Nick Estes. Danele Sarriugarte eta Amaia Astobiza itzultzaile)
Disko aurkezpenak
  • 11:00 – 11:30 KORRONTZI & XABIER AMURIZA “Koplariak”
  • 12:10 – 12:40 HAXOTZ “Lore hilak”
  • 13:20 – 13:50 PEIO ETA ITSUA “Jostailua eta harria”
  • 14:30 – 15:00 SILICIES GRIZZLIES “Sicilies grizzlies”
  • 15:40 – 16:10 MARIA RIVERO “Parentesiak”
  • 16:50 – 17:20 RAITX “Abereek entzungo balute”
  • 18:00 - 18:30 KOHATU “Oskolak”
  • 19:10 – 19:40 BRAULIO “Braulio”
  • 20:20 – 20:50 PANTXIX BIDART “eHe”

Ahotsenea iruditan