AHOTSENEA
sortzaileen gunea

Kaixo lagunak!

Hona hemen Ahotseneak 2021eko Durangoko Azokan izango duen egitaraua.

Eskerrik asko izena eman duzuen guztioi. Udazken bete-betea dator!!!

Durangoko Azoka 2021


AHOTSENEA MUSIKA

Abenduak 4 - Larunbata

11:00-11:30 BULEGO Erdian oraina
12:10-12:40 ENERITZ FURYAK Emadan
13:20-13:50 HABIA Animalia naiz eta
14:30-15:00 SERGE Leihotik mundura
15:40-16:10 KASERNA Gelditu da denbora
16:50-17:20 KATEZ Argiz iluntzen
18:00-18:30 ROLAN GARCES & BANDATZE Rolan Garces & Bandatze
19:10-19:40 ANITA PARKER Reset
20:20-20:50 ADDAR Suge
21:30-22:00 ANARI Orain entzungo duzun hau...

Abenduak 5 - Igandea

11:00-11:30 DIABOLO KIWI Uhin galduak
12:10-12:40 LUR JOTA 20 urte berandu
13:20-13:50 LARREALDE TRIKITILARIAK Zirimiri
14:30-15:00 KILIMAK Euskal Herriko runba
15:40-16:10 SKAKEITAN Eman ez genuen kontzertua
16:50-17:20 NIKOTINA Nirbana
18:00-18:30 ILARGI Killasisa
19:10-19:40 KAI NAKAI Maitia
20:20-20:50 SUEDER Drama barik
21:30-22:00 LOTURA Automatak izan

Abenduak 6 - Astelehena

11:00-11:30 TRIGGER Poliedro Vol.I
12:10-12:40 JABI PATXON & KOFRADIA ROCK Maitalea eta lapurra
13:20-13:50 BIXENTE MARTINEZ Txoria buruan eta ibili munduan
14:30-15:00 HIBAI TT VIII-IX
15:40-16:10 IKER MARTINEZ ETA ZALDI HERRENAK Hegaldiak
16:50-17:20 BENGO 4taupada
18:00-18:30 MCONAK Bitakora
19:10-19:40 ETXEKALTE + HABI Arimak denboran
20:20-20:50 IHESKIDE Tinko Gurean
21:30-22:00 JIEL III

Abenduak 7 - Asteartea

11:00-11:30 EKIÑE Besterik ez
12:10-12:40 KONPOST Konpost
13:20-13:50 ESANEZIN Aireratzen
14:30-15:00 WILLIS DRUMMOND Atabal zuzenean - garai bereziendako kontzertu berezia
15:40-16:10 VINILO RIDIN´ ROCKET Entropia
16:50-17:20 HEGAZKIN Haize beltzak
18:00-18:30 ESTITXU Isilik daude harriak
19:10-19:40 WOOD STRINGS Isladak
20:20-20:50 ONKI XIN Hikikomori
21:30-22:00 HIPNOSIA Hipnosia

Abenduak 8 - Asteazkena

11:00-11:30 SISTEMAK ARRISKUTSUAK DIRA Aieru
12:10-12:40 BIRKIT Inertzia
13:20-13:50 ASTOTURFER Astoturfer
14:30-15:00 NAHIAK NAHI Beldurra
15:40-16:10 LIHER Eta hutsa zen hemulga
16:50-17:20 KLAK!SON Puntu urdin margula
18:00-18:30 GIANTE Hamaika
19:10-19:40 MADELEINE Ezin dena
20:20-20:50 SCREAMERS AND SINNERS Screamers and Sinners / Odolkiak ordainetan Split
21:30-22:00 ERRIETAN Errietan

Durangoko Azoka 2021


AHOTSENEA LITERATURA

Abenduak 4 - Larunbata

LANDAKO
12:00-12:30 BORROKALARI TRANSGENEROAK Leslie Feinberg
12:30-13:00 KIRMEN URIBE Izurdeen aurreko bizitza
MUSIKA ESKOLA
13:00-13:30 ARITZ GALARRAGA Gogoan dut
13:30-14:00 ANE LABAKA Algara mutilatuak
14:00-14:30 KEPA ALTONAGA Iridioaren mintzoa
LANDAKO
15:30-16:00 JAKES SARRAILLET Bi neraberen Euskal Herriko itzulia
16:00-16:30 JASONE OSORO Festa (Traola bilduma)
16:30-17:00 JOKIN URAIN Txomin. Aurrera bolie!
17:00-17:30 NEREA LOIOLA Epizentroa
MUSIKA ESKOLA
17:30-18:00 WALDEN Henry David Thoreau
18:00-18:30 IÑIGO MARTINEZ Mandamentu hipermodernoak
18:30-19:00 XABIER PAYA, IKER ORUETA Bihotza kate
19:00-19:30 TXOMIN ARTOLA Et Incarnatus Est
19:30-20:00 OIER GUILLAN Miss Karaoke
GALDER PEREZ, ANE ZABALA 25 gau eta bat gehiago
EIDER PEREZ Alamedako dantzaldia

Abenduak 5 - Igandea

LANDAKO
12:00-12:30 EDORTA JIMENEZ Nikole bijotzekua
12:30-13:00 ASEL LUZARRAGA Uzta garaia
MUSIKA ESKOLA
13:00-13:30 HARTZEA LOPEZ Suak eta hautsak
13:30-14:00 IÑIGO LÓPEZ SIMÓN Bilboko etxola batean
14:00-14:30 AITOR FRESNEDO Zaldi Zoro
LANDAKO
15:30-16:00 AMAIUR EPHER Profeten iruzurra
16:00-16:30 UXUE APAOLAZA Bihurguneko nasa
16:30-17:00 EIDER RODRIGUEZ Eraikuntzarako materiala
17:00-17:30 LEIRE VARGAS Dena ametsa den irudipena
MUSIKA ESKOLA
17:30-18:00 MIKEL ETXABURU Ahaztu baino lehen, ama
18:00-18:30 ITZIAR UGARTE IRIZAR Gu gabe ere
18:30-19:00 FERMIN ETXEGOIEN Totelak
19:00-19:30 HEDOI ETXARTE Sortaldekoak
19:30-20:00 MAITE LARBURU Krak

Abenduak 6 - Astelehena

LANDAKO
12:00-12:30 IRATI JIMENEZ Begiak zabalduko zaizkizue
12:30-13:00 YOLANDA ARRIETA Zerak
MUSIKA ESKOLA
13:00-13:30 JUANGO OLASAGARRE Mamu eratortzeko moduak
13:30-14:00 ALAINE AGIRRE Karena
14:00-14:30 ABEREH Joan-etorrian
LANDAKO
15:30-16:00 IKER LAUROBA Uda
16:00-16:30 KAEME, MIKEL MURO Galerna eta Kresala: gaztetasunaren iturria
16:30-17:00 MIKEL URDANGARIN IRASTORZA Simone de Beauvoir, norbanakoa eta burujabetza
17:00-17:30 JON ARRETXE Dortokaren begirada
MUSIKA ESKOLA
17:30-18:00 JON MAIA Kantu bat gara
18:00-18:30 IRATI GOIKOETXEA Herriak ez du barkatuko
18:30-19:00 MIKEL URDANGARIN Haitzetan 1997-2022
19:00-19:30 UNAI ELORRIAGA, ALEX ORBE Jarraitu inurriari
19:30-20:00 BEATRIZ FERNANDEZ Hizkuntza gogoan

Abenduak 7 - Asteartea

LANDAKO
12:00-12:30 MARIBEL AIERTZA Ezer ez da dirudiena
12:30-13:00 LANDER GARRO Faith
MUSIKA ESKOLA
13:00-13:30 GOIZANE AIZPURUA Izarak
13:30-14:00 MITXELKO URANGA Bi munduen artean...
14:00-14:30 MUNDUKO POESIA KAIERAK Alda Merini, Saint-John Perse
LANDAKO
15:30-16:00 SUSANNA MARTIN, CRISTINA BUENO Ahlam: Bizitza batekin amets egitea
16:00-16:30 MIGUEL ANGEL MINTEGI 9 mm, Parabellum
16:30-17:00 SHERLOCK HOLMESEN MEMORIAK Arthur Conan Doyle
17:00-17:30 DOM CAMPISTRON Bekatorosak
MUSIKA ESKOLA
17:30-18:00 SAMUEL GONZÁLEZ ESCRIBANO Latza eta garratza
18:00-18:30 IÑAKI SEGUROLA Koiteretzia
18:30-19:00 TXOMIN HIRIART URRUTY Anai artea. 1969-2021 Elkartearen historia
19:00-19:30 LEIRE UGADI Antologia ez-hautatua
19:30-20:00 JOSEBA TAPIA Egon edo ez egon

Abenduak 8 - Asteazkena

LANDAKO
12:00-12:30 JACOB. GAUEKO LANGILEA Matz & Léonard Chemineau
12:30-13:00 TUPUST! ZU Tupust! Kolektiboa
MUSIKA ESKOLA
13:00-13:30 JUAN KRUZ IGERABIDE Doneaneko alaba
13:30-14:00 FERNANDO REY Infinitua ihi batean
14:00-14:30 OIHANA ARANA Lazunak azkazaletan
LANDAKO
15:30-16:00 IBON MUÑOA Gure Ama-Lur feminista da
16:00-16:30 ELENA MARTINEZ RUBIO Egun gorrietan
16:30-17:00 ALBERTO BARANDIARAN Gurea falangista zen
17:00-17:30 AMANCAY GAZTAÑAGA 39 lore
PERU CALABAZA SABAN 99 ganorabakoen aldamenean
PATRICIA URRUTIA URIETA Porno vs Afrodita
(Ganbila antzerki bilduma)
MUSIKA ESKOLA
17:30-18:00 AMAIA TELLERIA Pitzatuta gaude denok
TERESA CALO Aurkituko zaitut
(Erria Txikota! saila)
18:00-18:30 HATSAREN POESIA 2021 Hainbat egile

Literaturia

Eskerrik asko Literaturiako antolatzaileei zein Zarautzera hurbildu zareten sortzaile eta literaturzale guztiei.

Plazera izan da!

 

Ahotsenea iruditan